Mēs ikdienā apgrozāmies neskaitāmos sabiedrības slāņos. Tie sākas uzsākot skolas gaitas, sazinoties ar līdzbiedriem, daži no tiem var kļūt par patstāvīgiem draugiem, kuri līdzās būs turpmākajā dzīves gaitā, un vajadzības gadījumā atbalstīs kā materiāli, tā morāli. Mainot skolas – arodskolās, augstskolās paziņu loks paplašinās un arī jauni draugi var parādīties, jo vairāk draugu, jo labāk. Un uzsākot darba gaitas arī tas pats scenārijs var notikt pats no sevis kolektīvā.

Paziņas un draugi reizēm nonāk arī materiālās grūtībās, kuri pirmām kārtām neskrien aizņemties naudu uz bankām, tie sākumā apzina draugus un paziņas, kas var aizdot uz kādu noteiktu laiku, bet bieži vien paziņām nav papildus naudas, ko aizdot citiem.

Ir draugi, kas jau ir, vairākas reizes aizdevuši, un jūs viņus ne reiz neesat pievīluši un naudu atgriežat laicīgi, tad aizņemties nebūs problēma, bet ar to ļoti nevajadzētu aizrauties, tikai nepieciešamības gadījumos.

Bet arī nepiekrītiet visiem nepazīstamiem cilvēkiem, par kuriem neko nezināt, kā, piemēram, par viņu maksātspēju un mērķus, tāpēc, ja atteikt arī nespējat, jo cilvēks griežas pie jums ar lūgumu, par naudas aizdevumu. Tad drošības garants var kalpot noslēgts darījums pie notāra, jo, lai cik jums paziņa liekas uzticams, jums šis dokuments kalpos kā garantija, ka jūs savu naudu atgūsiet, ja ne mierīgā ceļā, ka paziņa pildīs savus pienākumus un atdos laikā, vai otra puse, tā nepatīkamākā procedūra, kad parādā atgūšanā būs jāgriežas tiesā. Protams, tāds solis var sabojāt jūsu attiecības, taču tas ir risinājums, ja paziņa jau no sākta gala nebija godīgs pret jums un naudu atdot negrasījās.

Vēl ir sastopami gadījumi, kad cilvēki naudu aizņemas no vairākām personām vienlaicīgi, kuri nereti ir savā starpā pazīstami, bet aizņēmējs izvairās no naudas atgriešanas, un visi apzinās, ka prese ir ceturtā nerakstītā vara visās valstīs, tad cilvēki publicē sludinājumus, kur brīdina par šo negodīgo personu un lūdz atdot parādus. Vai tas kādam ir palīdzējis, pats neesmu saskāries, bet šādus sludinājumus ik pa reizei laikrakstos esmu manījis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *